Cephe Tipleri

Cephe Tipleri

Geçen sayıda yazdığımız cephe sistemlerinin devamı olarak bu sayıda cephe tiplerinden bahsedeceğiz.
Silikon Cephe
Silikon Cephe Sistemi dıșarıdan bakıldığında bütün bir cam görüntüsü sergiler. Alüminyum düșey ve yatay tașıyıcı profillerle alt konstrüksiyon olușturur ve dıșardan görünmez. Camın kesintisiz görüntüsünü sağlayabilmek için iki cam arasındaki açıklıklarda silikon dolgu ve fitil fuga kullanılır. Bütün fitiller EPDM malzemeden yapılmıștır.
Olușan görüntü, camın sadeliğini ve asaletini vurgulayarak müșterilerin beğenisi kazanır. Tercihe göre kanat profili uygulaması yapılarak dıșardan fark edilmeyen ve dıșarı doğru açılan gizli kanat mekanizmaları yerleștirilebilir. İmalatı ve montajı hızlı ve kolay olur. Silikon cephelerde çıkıntılı detaylar olmadığı için montaj sonrası temizlik ve bakımı rahattır
Transparan Cephe
Transparan Cephe modern mimari anlayıșına sahip ve oldukça estetik bir yapıdadır ve çerçevesiz bir camlama tekniğidir. Diğer sistemlerden farkı; cephe kaplama malzemesi olarak șeffaf cam ve alt tașıyıcı sistemler de alüminyum yerine paslanmaz materyallerden olușmasıdır. Camın özel paslanmaz cam veya çelik tutucularla tașıyıcı sisteme bağlandığı yapıdır. Bu sistemde camlar paslanmaz rotillerle dört kenarından delinerek tutturulmuș olan ısıcam veya lamine tek camlar tașıyıcı çelik konstrüksiyona mekanik olarak bağlanmaktadır.Sızdırmazlık için camlar arasındaki yatay ve düșey derzler ultraviyoleye dayanımlı, yüksek esneklikte silikonlar ile yalıtılabilmektedir. Cam kalınlıkları, yapının genișlik ve yüksekliğine göre çıkan hesaba uygun seçilir. Amacı gün ıșığından maksimum düzeyde faydalanmak ve iç mekânı açığa çıkarmaktır.